Важливе

Category Archives: ТОП

“Богемна рапсодія”або життя Queen за лаштунками

“Більш надзвичайною,ніж їхня музика,є лише його історія”,-такий лозунг цього художньо-біографічного фільму “Богемна рапсодія”, який описує створення, життя та творчість легендарного гурту “Queen” та не менш легендарного Фредді Мерк’юрі. І яким же вийшов фільм про Королів року? Давайте розбиратися. “Богемна рапсодія” мала багато проблем під час зйомок – усе через різне бачення фільму його творцями та основним джерелом інформації – гуртом ... Read More »

Театр для тих, хто копає глибше

”Люди, яких ти не пізнаєш, для тебе не існують. Міста, в яких ти не був, для тебе не існують. Країна, яку ти не знаєш, виглядає не так, як ти хочеш.” 24 листопада 2018 року Мить ”абсолютної присутності”, домінантні чуттєвість та візуальність, нівелювання тексту, автономність акторських особистостей, музикалізація… На що здатен і чого ще не вміє щойно народжений український постдраматичний театр ... Read More »

Людина людині… гадюка

У 1965 році серед радянської публіки здобув популярність фільм «Гадюка». Цю чорно-білу стрічку знімали на кіностудії Довженка та частково – у Чернівцях. Основою фільму стала однойменна повість Олексія Толстого. Події розгортаються у буремному 1917 році. У центрі сюжету – донька російського купця Ольга Зотова. Її батька вбивають білогвардійці, а дівчина потрапляє у вир громадянської війни. Найбільша проблема героїні в тому, ... Read More »

Яким має бути сучасне жіноче видання: відгук на статтю Олени Теліги «Якими нас прагнете?»

Олена Теліга – відома українська поетеса, публіцистка, діячка ОУН. Її бачення сучасного жіночого видання можемо частково віднайти у праці «Якими нас прагнете?» У цьому тексті Олена Теліга виділяє три типи жінки, які критикує: жінка-рабиня, жінка-вамп і жінка-товаришка. «І тоді, коли наша література, зокрема поезія, за останні десятиліття пішла наперед велетенським кроком, жіночі типи в ній залишилися незмінні, лише трішечки підмальовані ... Read More »

Езопова мова Степана Васильченка: відгук на думу-казку «Ось та Ась»

Перша думка, яка виникла у мене після прочитання цього твору: «Та яка ж це дума-казка? Це справжнісінька байка!» У тексті зашифровано багато кодів та натяків, які потрібно розшифрувати, а деякі сенси варто шукати між рядками. На перший погляд – дитяча казочка, проте за нею стоїть потужний сенс, який під силу зрозуміти лише тому, хто знає історію України. Козак Ось та ... Read More »

Львів у деталях або яким бачите його Ви?

Вона часто блукала порожніми вулицями міста. Вона любила теплі ранки і дуже не любила холод. Бо як-тільки позначка на термометрі сягає нижче десяти градусів тепла, то звідкись з’являється натовп сумних людей з парасольками в руках. Але це ж Львів. Погоду тут не вгадаєш, жоден синоптик тут не допоможе. Проте дощ тут особливий, інший. Він не лякає місцевих і не «наганяє» ... Read More »

5 найдієвіших книг для саморозвитку: суб’єктивний список

Art-area пропунує вам низку книжок, які допоможуть поглянути на життя зовсім по-іншому, а головне, віднайти друге дихання для всіх ідей, що чекають на вас у шафі.   Ден Вальдшмідт “Вийди за межі”.  Ця книга для тих, хто хоче кращого для себе, хто не боїться змінити своє життя на краще, хто прагне досягнути грандіозного успіху. У цьому посібнику автор проаналізував понад ... Read More »

Віковий рейтинг та «Веном»: чому рейтинг PG-13 призведе до провалу фільму

13 вересня стало відомо, що фільм «Веном» отримає рейтинг PG-13 (український аналог 12+), що може призвести до провалу кінострічки. Проте чому це може статися? Це ж довгоочікуваний фільм для фанатів коміксів! Давайте розберемося. Веном – це персонаж коміксів видавництва Marvel Comics. Спочатку лиходій, пізніше антигерой, цей приблуда з космосу являє собою симбіота-паразита, який потребує носія для свого існування, а злиття ... Read More »

«Дива там: лісовик там бродить …» або коротко про цикл романів Симони Вілар

Казка, чари, фантастичні істоти – погодьтеся, іноді, так хочеться відпочити від рутинної реальності і перенестися у дивовижний світ у якому можливо все, та, зрештою, можна просто пофантазувати. Ні, не подумайте, що я пропоную Вам подивитись мультики чи почитати дитячі казки. Хоча, це теж чудова альтернатива. Зовсім, недавно я відкрила для себе подібне чтиво цілком призначене для дорослої аудиторії – цикл ... Read More »

«Голос трави»: українське поетичне кіно

За останній рік в Україні з’явився повноцінний масовий кінематограф, і чи не кожного місяця ми маємо можливість переглянути новий жанровий фільм, вихід якого стає не лише важливою подією для ЗМІ та суспільства, а й способом заробити для його творців. Втім, окрім наслідувачів Голлівуду, в нас існує ще й артхаус, чи то пак, «українське поетичне кіно», як його заведено називати. Для ... Read More »

passion for discovery.