Важливе

Category Archives: Книги

Комунікаційні простори у книзі Марії Титаренко

Марія Титаренко пише про комунікацію від нуля, до нуля і навіть далеко після усього. Від нуля їй допомагає писати донька Маня, до нуля – ще на час написання ненароджена Аліна, а далеко після – пам’ять про тих, кого вже немає. Життєва лінійність: минуле-теперішнє-майбутнє. «І мертвим, і живим, і ненародженим» – часто цитує авторка. Проводячи чіткий взаємозв’язок між дорослими й дітьми ... Read More »

Подорож і пошуки Андрія Любки. Балкани

У 2019 році на Книжковому Форумі у Львові Андрій Любка представив свій нон-фікшн «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани». Дехто із критиків описує книгу як «приватний щоденник до численних подорожей», але в цьому випадку, приватне має свого читача і стає вже не приватним, або ж приватним для кожного, хто читає. Андрій Любка зумів розповісти ... Read More »

Наталя Іваничук: “Перекладати сенси, а не слова.”

23 вересня у книгарні-кав’ярні Видавництва Старого Лева відбулася зустріч з Наталею Іваничук — відомою українською перекладачкою, у добірку якої за 30 років роботи набралось вже більше 100 книг! Вона обожнює Скандинавію, тому переважно перекладає з норвезької, шведської, трохи менше — з німецької. Зустріч модерувала письменниця Катерина Міхаліціна. Говорили про про мотивацію перекладача, про смішні (і не дуже) ситуації з авторами ... Read More »

«Воля, бач, дорога річ, за неї варт дорого заплатить»

За мотивами повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря», створеної 1876 року, зніматимуть повнометражний ігровий фільм. В основі сюжету твору лежить історія про кріпака, який постає проти панської сваволі та розпочинає свій шлях до волі. Головний герой, Микола Джеря, разом з односельчанами вирішують залишити власні домівки та відправитись у мандри. Вони відправляються з північних лісів Київщини, йдуть через скелясте Поділля та дістаються ... Read More »

Мистецькі взаємовпливи у романі «Щиголь» Донни Тартт

Життя і творчість відомих митців завжди цікавитимуть нас у вигляді художнього тексту чи кіно. Ці два види мистецтва створюють картину присутності знаної людини та дають змогу простежити за його особистісним мистецьким звершенням. Тому не дивно, що сучасні митці дедалі частіше звертаються до митців минулого у своїх творіннях. Реальний світ, що накладається на світ художній, дає усі інструменти для створення довершених ... Read More »

Книга з ароматом квітів

Уявімо собі тихе містечко. Затишний будинок із чарівним садом, де пахне трояндами і різнотрав’ям. Привітні сусіди, звичайне життя і яблуня, яка має характер. Проте, у місті живе одна надзвичайно цікава родина – сестри Вейверлі, яким заздрять усі місцеві мешканці. Кілька поколінь однієї родини, які є абсолютно різними, але кожна з них має особливий талант. Навіть їхній сад має надзвичайні властивості, ... Read More »

Що почитати під час відпустки?

Літо – пора хорошого настрою, освіжаючих напоїв і відпусток. В розпал сезону люди масово намагаються втекти із квартир й офісів і насолодитися довгожданим відпочинком. Море, гори чи просто перебування вдома – прекрасний спосіб поновити ресурси, але просто лежати й засмагати швидко набридає. Є чудовий вихід – взяти на відпочинок книгу. Бажано щоб вона була цікава, легко читалась і, давайте на ... Read More »

Я вибрала письменника і Париж. Просте життя не для нас

Усі ми знаємо про Ернеста Гемінґвея. Ми чули про нього багато історій і приблизно уявляємо його – серйозний письменник, творча і неординарна особистість. Але яким він був сином, чоловіком, батьком і другом? Що хвилювало його, окрім письменництва? Як він працював над  творами, як відпочивав і що любив найбільше? Фото Ернеста і Гедлі У 2019 році у «Видавництво 21» українською мовою ... Read More »

Історія ліжка і його вплив на біографії великих людей

У 2020 році українською мовою вийшла книга одного з проєктів Єльського університету, авторами якої стали Браян Фаґан і Надя Дуррані. «Запрошуємо поринути в захопливу цивілізаційну мандрівку, де «сцени в ліжку» мають приховано глибокий сенс». Не зважаючи на провокаційну назву, у книзі мова йде про історію предмету, який ми щодня використовуємо, але нічого про нього не знаємо. Як вже можна здогадатися, ... Read More »

Історія про душі. Книг і людей

“Книга про книгу та її автора. Звичайно нічого не маю проти, але знову напевно буде банальний концентрат про силу слова і літератури. Навіть не описали сюжет конкретно. Мабуть це щось нудне”. – так я сказала собі перед читанням. Проте якщо скіпнути місяць моїх реакцій, ми побачимо щось подібне на фінальну сцену фільму “Гоббіт. Несподівана подорож”, де Торін Дубощит обнімає Більбо ... Read More »

passion for discovery.