Цьогорічна весна для мене розпочалася із моменту закоханості. Закоханості у місто. Відень – місто, де привид Моцарта зіштовхується з велосипедистами, де вишуканість пронизує кожну велелюдну кав.ярню, де запах квітучих дерев переплітається з ароматом яблук та кориці… Які у поєднані з тоненьким тістом утворюють струдель. Йдеш по вулиці та чуєш мелодію якоїсь оперети? Не дивуйся! То не музика з ... Read More »
Category Archives: Природа
Наша мова – мова кольорова
Популяризація української мови розпочалася не так давно, незважаючи на те, що Україна вже 24 роки як народилась. Напевно настав той час, коли українцям слід почати думати своєю головою, а не спиратися на думки інших. Адже Україна це кожен з нас! Саме в нашій свідомості щось перевернулось, що й дало поштовх до розвитку рідної мови. Причина розширення кордонів української мови не ... Read More »
Наш менталітет? Знаки Зодіаку чи виховання?
Чим все-таки пояснюється людська байдужість? Байдужість, яка провокує (чи, може, пророкує?) соціальне невдоволення та несусвітню озлобленість. Байдужість, яку демонструють щоденно. Та що хтось демонструє, МИ демонструємо. Вдаємось до цього своєрідного захисного інстинкту чи звички з потребою і без неї. Інакшими словами байдужість можна було б назвати ігноруванням, нинішнім сленгом «ігнором». Мовляв, мені байдуже, коли сусід, що живе поверхом вище (чи ... Read More »
ПЕРЕДЧУТТЯ ГРОЗИ
Поїзд мчав у звичному ритмі, трішки відстаючи від графіка, сумлінно зупинявся на визначених станціях, кашляв димом та кректав від болю у міжвагоннях. Ще мить тому я спостерігала за одруженням Терези і Томаша – героями стрічки “Нестерпна легкість буття” – а тепер не можу відвести погляду від густої синяви за вікном. Наближається гроза: її запах просочується крізь шпарини у віконній рамі. ... Read More »
Співзвучність
Вона завжди сидить навпроти людної забігайлівки з яскравими вивісками найдешевшої піци в місті. Заледве тримаючи в руці картонний стакан, труситься, наче в пропасниці, й бризкає слиною. Із її горла виринають незрозумілі вигуки, що відлякують перехожих. Квола, замурзана, зморщена стара, яку майже знищила хвороба Альцгеймера, яку хтось просто викинув на вулицю — хоч якось відпрацювати свій шматок хліба. Я вихоплюю її ... Read More »
Вертаймося до хуторів!
Міста «нарощують м’язи», розростаються й асимілюються, безболісно відмовляючись від минулого. На фоні глобалізації села й хутори залишаються своєрідними острівцями самобутності, «рятувальними жилетами» для тих, які втомилися від гамору мегаполісів і прагнуть душевного спокою. В архаїки своя поезія – прадавня, мудра, цілюща. Вона не тільки загоює рани, але й вчить мислити. Хочете відпочити з користю? Пропонуємо Вам «екскурсію» найцікавішими осередками ... Read More »
Ворог Морфея
Одного листопадового ранку, як і тисячі ранків до того, тишу брутально зруйнував пронизливий брязкіт будильника. Звук був настільки різким, що здавалося, наче його джерело – не тендітний механізм на столі, а кількадесят металевих обладунків, які незграбно задеренчали на тілах воїнів під час муштри. Для серцевого нападу не вистачало тільки барабанів…Будило торохкотів несамовито, і незабаром його лемент злився в тоненьку цівочку ... Read More »
Знайомство з Грузією у кожного особливе
Грузія – це не тільки смачне вино, хачапурі та національні пісні. Її багатогранність можна осягнути тільки при зустрічі тет-а-тет. Чим же запам’яталася Грузія українцям, які мандрували або працювали там? Про ландшафти, побут, людей, економічний устрій… і просто емоції. Наші співвітчизники охоче діляться досвідом перебування у цій країні, характеризуючи її так: «Універсальна природа, універсальні люди». Милосердя на гірській дорозі Їздила у ... Read More »
Колючий листопад
«Осінь залишає свою м’якість, і переходить до колючої, дощової пори. Не пам’ятаю, щоб літо встигло хоча б попрощатися». Девід Мітчелл Осінь скоро закінчиться, і повільно перейде в зиму. А може, і дуже різко. У кожного по-своєму. Якщо початок золотої пори ще можна назвати різнобарвним і трішки теплим, то листопад є завше колючим періодом осені. Взагалі, він є такою собі перехідною ланкою між літом та зимою, ... Read More »
Історія одного запаху або як пахне Львів
Кожне місто має певну особливість, свій неповторний запах. А як пахне Львів? Старовинне місто Лева з різноманітними вуличками, пам’ятниками і кав’ярнями заманює своєю красою і привітними людьми. Львів особливий, по-своєму затишний і з чарівними ароматами. Для мене це місто пахне справжньою чорною кавою, запах якої виходить з різноманітних кав’ярень у центрі, пахне шоколадом із Львівської майстерні шоколаду, що на Сербській, ... Read More »