Важливе

Category Archives: Без категорії

У Львові відбудеться Міжнародний Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича»

Яніна Соколова, Ірма Вітовська, Римма Зюбіна та світова зірка театру Такетеру Кудо вийдуть на сцени Театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича”. Кіт повертається з 6 по 8 вересня до літньої сцени Парку Культури та колишнього ангару трамвайного ДЕПО LemStation.   Кіт Ґаватовича відбуватиметься вже вчетверте, проте цього разу Кіт на афіші ділить місце із мозаїчними рибками із зруйнованої архітектурної пам’ятки, яка була ... Read More »

Музикант Лім Хуан Себастьян: “Для мене українська старовинна музика стала відкриттям”

Уже понад 25 років оркестр MUSICA FIORITA, на чолі з дириґенткою Даніелою Дольчі, досліджує та виконує пізньоренесансну та барокову музики. Використання оркестром корнета, барокової скрипки, флейти траверсо, лютні, теорби, арфи, клавесина та інших унікальних інструментів, а також інструментальна та вокальна віртуозність й імпровізація в рамках історично інформованої манери виконання налаштовує слухача на ідеальне звучання найвитонченішої музики XVII-XVIII століть. Забуті звуки ... Read More »

Готи та готика: від племені до субкультури

Кожен з нас чув слова з коренем «гот-», і в кожного виникали різні асоціації: в одних – з древнім народом, в інших – з однією зі субкультур, в ще інших – зі середньовічними храмами. Насправді ймення готів має складну історію і протягом віків використовувалося в різних значеннях Готами називали германські племена, які в 1- 2 ст. нашої ери переселилися з ... Read More »

 Благодійність: вчити дітей правильно мріяти

  З кожним роком у Львові створюється все більше благодійних організацій. Але займатись цією справою дуже важко. Про БФ «Мрії можливі» розповідає керівниця фонду Яна Пекун. Яно, як Ви вирішили займатись благодійністю? Благодійність прийшла до мене сама, це було дуже не заплановано. Ще коли я була активною студенткою Львівського національного університету імені Івана Франка, мені вдавалось організовувати студентів на невеличкі ... Read More »

Vienna: столиця колишньої імперії

Австрія. Стара паннуся Австрія, ти така дорога Ми перетнули межу до тебе з Угорщини. І ти була такою знайомою: твої маленькі селища подібні до моїх рідних: вузькі дороги, зелень і багато церков. Коли ми в`їхали на трасу А4, вона була такою широкою. Твоя дорога суттєво відрізнялась від мадярської, від польської, від словацької, від нашої. Вона була м`яка як килим. Твоя ... Read More »

Я на гору круту крем’яную …

Підвищений тиск, пришвидшене серцебиття, розширені зіниці. Темнота, скрип дерев, вітер, каміння. Гамір нічних звірів, страх і ввімкнені ліхтарики. Ти це чула?! Ти бачиш те, що і я??! Думаєте це початок моторошної історії яка полоскоче нерви? Ні. Це просто розповідь про трьох «досвідчених» гірських туристок. Альпіністами й скелелазами назвати нас важко.  Підкорити Еверст ми теж не дуже хочемо, Говерла – цікаво, ... Read More »

New Wave Exhibition – шуми, музичний кайф і трохи втоми (репортаж з 3 дня фестивалю)

На вході у клуб я м’яко кажучи був здивований. Людей у коридорах майже не було, персоналу стало значно менше, ведучих теж не було. Вже нікого не зустрічали з браслетами і настоянкою, деякі експозиції, навіть, вже розібрали. І якщо перший день – це було просто, щось унікальне і заворожуюче, другий день біль-менш, а третій залишав бажати кращого. Тому я, як і ... Read More »

21 квітня рок-гурт “БІЛА ВЕЖА” запрошує на концерт у Львові

Вже у цю п′ятницю, 21 квітня у «THE GAS STATION» монохром вашого настрою розфарбує кольорами весни драйвовий та водночас романтичний рок-гурт «БІЛА ВЕЖА». Музиканти виконають всі найкращі свої композиції. Спеціальні гості концерту – луцький гурт «ONE LIGHT INSIDE» – хлопці , які пишуть пісні і музику, створюючи власний неповторний стиль. Завітайте, буде гаряче. Квитки за посиланням: https://www.concert.ua/eventpage/bila-vezha Read More »

Партитура життя, пацифізм і Перша Світова у фільмі «Франц»

Знаєте, після Німеччини, я не хотів жити… Я теж. Справді? Я не хотіла нічого відчувати, не хотіла більше страждати, але це егоїстично. Так, ми повинні жити для інших. З фільму «Франц»       У фільмі «Франц» режисера Франсуа Озона головна тема – це не Перша світова війна (хоч події сюжету відбуваються саме після неї),  і навіть не долі «загубленого покоління». ... Read More »

Поза сценою: танець, як стиль життя

Балет – як найвища ступінь людської організації Балет – це вид мистецтва, який чарує з першого погляду, з першого руху балерини, з першої музичної ноти. Сьогодні у нас виявилась унікальна  можливість  – поговорити з починаючою балериною, лауреаткою міжнародних конкурсів, стеденткою  третього курсу Львівського державного училища культури і мистецтв Євою Демченко.  –Привіт,для початку поділись з нами як все починалось?Як ти прийшла ... Read More »

passion for discovery.