Важливе
За кожним шедевром стоїть історія

За кожним шедевром стоїть історія

Цей роман перекладено більш, ніж 30 мовами, приблизно 65 мільйонів (!) примірників знайшли свого читача з моменту першого видання, і автора цього твору називають одним із найяскравіших письменників XX століття.

Безсумнівно, це Джером Девід Селінджер. Саме він написав історію про Голдена Колфілда: символа усіх підлітків. Мільйони людей, прочитавши його роман, вбачали себе у образі головного героя. Його бунтівний дух, невизначенність, екзальтованність, сарказм і примарна безвихідь- саме те, що переживає кожен з нас. Але за кожним шедевром стоїть історія. За кожним персонажем- реальний прототип з життя Джерома. За кожною реплікою, кожним словом- його думки та переживання, а за самим Голденом Колфілдом стоїть і сам Селінджер.

Фільм 2017 року режисера Денні Стронга “За прірвою в житі” і справді виводить нас “за прірву” життя Джерома Девіда Селінджера, показуючи найважливіший і найважчий етап його життя- написання роману “Ловець у житі” (у головній ролі – Ніколас Голт).

Кінострічка відкриває для нас молодого та амбітного Джерома Селінджера, що прагне стати видатним письменником. Незважаючи на скептицизм батька, він відвідує літературні курси при Колумбійському університеті, де зустрічає свого наставника Віта Беннета. Саме цей ексцентричний та щирий чоловік допоміг відкрити увесь творчий потенціал майбутнього письменника.

Слава прийшла до Джерома дуже швидко: його почали друкувати в відомих журналах, сума гонорарів молодого письменника підвищувалась прямо пропорційно з міжнародним напруженням, що давно уже переросло у війну та добралось до Америки.

Війна змінює людей, а творчий світ митця під її впливом деформується. Події війни переслідували Селінджера в снах: він більше не зустрічався зі своїми героями, не міг думати над сюжетом чергового оповідання – усі його думки були насичені пострілами та вибухами, вбитими та пораненими.

То був найважчий період в житті письменника: напади люті все частішали, творча криза поглиблювалась. Йому набридає слава, набридають десятки шаленців, що чатували його на кожному кроці з запевненням, що саме вони і є Голдени Колфілди.

Відмовившись від публікацій та знову одружившись, Джером переїзджає в заміський будинок якомога далі від людей: він впевнений, що слава йому шкодить.

Проте навіть наодинці зі своєю дружиною та дітьми, Джером все ще ставить письменництво на перше місце. Мабуть це і є справжній письменник.

-“Так, я готовий писати до кінця своїх днів та нічого не отримувати за це”.

Ось так і дожив свого віку відомий на увесь світ Джером Девід Селінджер, вперто відхиляючи пропозиції публікувань та інтерв*ю, заглиблений у свій власний світ, цілий ВсеСвіт.

Не зважаючи на повторюванність сюжету, цей кінофільм і справді дозволить вам зазирнути “за прірву” життя і творчості цього неоднозначного та воістину геніального Селінджера.

Автор: Анастасія Рудюк

Фото з Інтернету