«Коли щось у тобі говорить: «Ти не художник», зараз же починай писати». (Вінсент Ван Гог) Ви досі пишете «в шухлядку»? Бабуся не реагує на вигуки «митець має бути голодним!», пхаючи Вам до рота вже третю котлету? Батьки гарчать, що краще би Ви, як майбутній інженер-технолог, випускали з-під свого олівця креслення, а не «калякали» олійними фарбами? А може, Ваші картини, місце ... Read More »
Category Archives: Ретро
В пам’ять 81-річчя Василя Симоненка
Сьогодні, восьмого січня, відомому українському поету, культовому письменнику та журналісту, виповнився б 81 рік. Нелегке життя шістдесятника, його вірші та патріотичність, залишили вагомий спадок для української літератури, Батьківщини та народу. Зростати в бідній родині та ще й безбатченком, важче ніж здається. У тяжкі післявоєнні часи виховували майбутнього поета матір та дід, які всіма силами намагалися замінити йому батька. Рідні часто ... Read More »
Гі де Мопасан: Міф та реальність
Про творчість Гі де Мопассана ходить багато чуток. Хтось свідомо не читає цього письменника, вважаючи його аморальним, вульгарним. Хтось навпаки надає перевагу Мопассану, виокремлюючи його серед класиків французької літератури. Адже саме цей французький аристократ зумів показати життя таким, як воно є: у всій його природній натуральності, у всій жорстокості. При цьому Мопассану вдалося майже неможливе: поєднувати жахливі картини реальності з тонкою, вишуканою іронією. ... Read More »
Вірний друг Зигмунда Фройда, Ніцше та Рільке
Навіть звичайна біографія Лу Саломе без вагомих деталей (таких, наприклад, як особливості відносин з відомими людьми) доводить непересічність цієї Жінки. Адже не кожна жінка того часу могла досягти успіхів у психоаналізі, філософії, релігієзнавстві. Не кожна мала сміливість відмовити стільком чоловікам у пропозиції вийти заміж і залишатися незалежною, а тим більше жити з двома чоловіками. Пишу про неї з великої літери ... Read More »
Остання муза Коцюбинського
Напевно, Михайло Коцюбинський один із найбільш своєрідних і загадкових письменників, яких вивчають у старших класах. Хто не пам’ятає його «Intermezzo», «Тіні забутих предків»? Здавалося б як можна такий цілковито живописний жанр, як імпресіонізм ввести у літературу? А от Михайлові Коцюбинському це вдалося. Для цього напевно треба було мати дуже нетривіальне, наповнене цікавими враженнями життя. (на першому фото Коцюбинські з чотирма ... Read More »
Друг дітей Януш Корчак – історія великого пацифіста
«Дітей немає – є люди» – Януш Корчак Сьогодні, коли відбувається війна в Україні, важко читати вишукані статті про мистецтво, насолоджуватися гарною музикою. Всі думки все одно – там, на Донбасі, разом з нашими вояками. Але сьогодні пропонуємо прочитати історію про Януша Корчака – того, хто вважав дітей справжніми громадянами, хто створив дитячий уряд, газету у яку писали діти ... Read More »
Покоління 90-тих, або чому рекет досі процвітає?
Перемен – требуют наши сердца, перемен-требуют наши глаза. Віктор Цой Яка вона, молодь часів перебудови? Це нібито не субкультура, нібито не якесь об’єднання. Це не ті люди, які пройшли війну, чи належать до пост воєнного періоду. Це люди змін, змін, які не відбулися. Але сьогодні нас цікавить саме це покоління – тих, чия юність припала на буремні роки перебудови. Бо ... Read More »
Айседора Дункан – життя у димці білого хітону
Це історія про танцівницю, яка була вільною. Яка навмисне ламала стереотипи, ішла проти суспільства, яка своїм танцем хотіла зробити світ краще. Айседора Дункан. Що сьогодні здатне сказати нам це ім’я? Напевно нагадає про жінку, яка танцювала у грецькому стилі, боса, у короткій туніці. Ще можливо про те, що Айседора Дункан була комуністкою і у самий розпал революції, в часи ... Read More »
В природі немає стану спокою… або ти працюєш і рухаєшся вперед, або падаєш
Олена Баша, актриса Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва, мисткиня широкого діапазону, здійснила ретроспективну подорож у свою театральну кар’єру. У приємній театральній атмосфері розповіла про режисерів, шляхи становлення на сцені та плюси й мінуси акторської професії. Ваша акторська історія. Хто найбільше вплинув на ваше акторське становлення? Педагоги безперечно впливають. Я вчилась в інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого ... Read More »
Рух заради руху
Що таке американська мрія? Мрія про кар’єрний ріст, соціальний успіх, гроші? Аж ніяк не це. Це спосіб дістати можливість робити те що бажаєш, бути самим собою, тут справа не в тому, щоб розбагатіти, а жити так як хочеться. Не підтримувати звичні американські цінності – кар’єра, офіс, супермаркети, машина, сім’я, стабільна робота. Бути самим собою, а не як хтось! Постійний рух ... Read More »