Важливе

Category Archives: Кіно

Рут проти дискримінації. Рецензія на фільм “За статевою ознакою”

Натовп із чоловіків у ідеально випрасуваних костюмах, бездоганних краватках, із блискучими, майже голівудськими усмішками та непохитною впевненістю  у власній винятковості. Всі вони, спокійно розмахуючи своїми дипломатами та перекидаючись легкими жартами, немов мурахи поспішають до свого мурашника, свого святого дому — Гарварду. Серед них яскравою синьою плямкою різко виділяється невелика, майже крихка постать: майбутня суддя Верховного суду США Рут Гінсбург. Нині ... Read More »

Зйомки фільму «Egregor» у Львові

Цієї неділі, 13 вересня, центр Львова перетворився на справжнісінький мурашник. На Площі Ринок зібралось близько 200 людей у зв’язку із зйомками епізодів повнометражного художнього фільму «Egregor». Зйомки у Львові стартували ще 8 вересня, в Аеропорту ім. Данила Галицького, щоправда поступалися вчорашнім за масовістю. «Egregor» – пригодницький трилер із елементами містики. Еґреґор (з грецької перекладається як неспання, бадьорість) – це поняття, ... Read More »

Мультиплікаційна магія

У кожного з нас серце б’ється швидше, коли починається якийсь фільм і ми бачимо заставку кіно- або анімаційної студії. Безсумнівно, лише від короткого погляду на логотип студії у вас в голові заграє її мелодія. Незалежно від віку, нас і досі переповнюють почуття, коли ми чуємо «Can You Feel the Love Tonight» або будь-яку іншу пісню із культових мультиків. Walt Disney, ... Read More »

«Сирота Бруклін»: нуар від Едварда Нортона

Ще з початку 2000-х років Едвард Нортон («Американська історія Ікс», «Бійцівський клуб», «Неймовірний Халк») працював над ідеєю створення фільму і в лютому 2014 став режисером картини. «Сирота Бруклін»  – кримінально-драматичний фільм за мотивами однойменного роману Джонатана Летема 1999 року . Нью-Йорк 1950-х років. Джаз, розкішні кабінети політиків і нетрі Брукліна. Приватний слідчий Ліонель Ессрог (Едвард Нортон) має синдром Туретта, який ... Read More »

Серіал «Гільда»: затишок, пригоди і щасливе життя

Всі ми чули про Netflix, який часто дивує своїх глядачів цікавими фільмами й серіалами. Вам подобається скандинавська міфологія і ви не проти гарно проведеного часу? Чудово! Тоді запрошуємо вас у магічний світ «Гільди» – канадсько-британського серіалу, створеного за мотивами коміксів ілюстратора Люка Пірсона. Блакитноволоса Гільда живе у затишному будинку серед лісу з мамою та домашнім улюбленцем – лисоленем Живчиком. Дитина ... Read More »

“Викрадення Європи” – фільм про маленьких людей

Фільм Петра Померанцева «Викрадення Європи» отримав протилежні відгуки зі сторони глядачів, адже автор не просто зняв стрічку про  багатонаціональне Закарпаття – він протиставив людей, які живуть на межі бідності, світові ситого шоубізнеса та підняв проблеми нацменшин, які, очевидно, не всі хотіли би чути. Останнє він зробив не через інтерв’ю з  високопосадовцями та експертами, а через спогади людей різних поколінь і ... Read More »

Чим може здивувати номер 9?

Незвичайний серіал “Всередині 9 номера” – це чорна комедія, наскрізь просякнута британським гумором. Чимось цей серіал нагадує “Чорне дзеркало” і припаде до душі тим, хто не любить спостерігати за одними й тими   ж героями кілька сезонів підряд. Кожен 30-хвилинний епізод – це окрема історія, замальовка, яка відбувається в купе/ номері готелю/ квартирі чи будь-якому іншому приміщенні під номером 9. ... Read More »

Матері. Дочки. Бунтівниці – суфражистки

Голоси чоловіків, які здіймають ґвалт і кричать: «Жінки не мають психологічної стійкості та психічної рівноваги, щоб виносити судження щодо політичних справ! Якщо ми дозволимо жінкам голосувати, то це означатиме знищення суспільного ладу! Жінок добре представляють їхні батьки, брати, чоловіки. Якщо вони одержать право голосу, то зупинитися на цьому буде неможливо! Жінки вимагатимуть права ставати членами парламенту, міністрами, суддями!» Уявили? Такою ... Read More »

«Чисте мистецтво» Максима Шведа – унікальний білоруський фільм в унікальний для Білорусі час

Зараз ми є свідками масштабного мітингу, який відбувається у Білорусі. Після вчергове сфальсифікованих виборів, за результатами яких пост президента Республіки Білорусь посів Александр Лукашенка, білоруський народ масово вийшов на вулицю, на Площу, аби мирним шляхом добитися відставки Лукашенки й повернути собі право на вибір, на життя у демократичній державі, на національну самобутність й мову та й, зрештою, право бути людиною ... Read More »

Must see серед українського кіно

Десятки років сотні тисяч людей чекають новинок з Голлівуду. Вони слідкують за улюбленими акторами й чекають фото зі зйомок чергового фільму. Вони підписані на відомих режисерів, ходять на усі відзняті ними стрічки і щороку дивляться трансляції премії «Оскар», вболіваючи за найкращі (на їх думку) фільми. Ми любимо французький арт-хаус, скандинавське нестандартне кіно (дивуємось їхньому Slow TV) і можемо назвати усіх ... Read More »

passion for discovery.