Важливе

Category Archives: ARTсуміш

ОСІНЬ – впевнена в собі пані із посмішкою Джоконди

Всі чомусь (ну, добре не всі, але БІЛЬШІСТЬ) асоціюють осінь із порою депресії. Головними чинниками, мабуть є  нав’язливий дощик та сентиментальний листопад. Погоджуюсь – нікуди не подітися від листопаду та мряки. Але  ДЕПРЕСІЯ ? Люди, давайте розберемося що таке осінь.  Природа готується до «сну», але перед цим милує око багряними барвами, павутинками, теплом. Але не таким теплом, як весна –  ... Read More »

Чи може он-лайн культура замінити реальну (в умовах карантину COVID-19)?

Людина істота розумна, людина істота культурна і, щоб надалі такою залишатися, а не скотитися лиш до рівня тваринних інстинктів,  доцільно б було культурне начало в собі систематично поповнювати та розвивати. Це власне, вступ та підведення до теми – на тлі рівня захворюваності та смертності від COVID-19, спершу може здатись не важливої, але від своєї наповнюваності/змістовності не менш актуальної – чи ... Read More »

«Пишу про те, що сама відчувала, що пропустила крізь себе»

Поговорили про творення поезії, натхнення та історію із Галиною Кривейко – поетесою, студенткою історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, асистенткою вчительки у Початковій школі «Джерельце» у Львові. – Пам‘ятаєш, свій перший вірш? Що тебе підштовхнуло до написання і коли це сталось? Так, звісно, пам’ятаю. Це був серпень 2016 року. Я саме поверталася зі Львова після творчого конкурсу , який був обов’язковим ... Read More »

«60 років Незалежності» Олега Тістола

7 жовтня у виставкових залах Музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького відбулося відкриття виставки Олега Тістола «60 років Незалежності», приуроченої до ювілею художника та річниці Незалежності. Що варто знати  про Олега Тістола По-перше, це сучасний український художник-постмодерніст, твори якого, окрім України, зберігаються в Нідерландах, США, Туреччині, Швейцарії. По-друге, його творчість – це синтез різноманітних форм: живопису, ... Read More »

Що потрібно знати про Рут Гінзбург?

Вона — легенда американської судової системи та втілення американського фемінізму. Ця жінка кинула виклик світові, в якому правили лише чоловіки, заклала юридичні основи боротьби за права жінок та ЛГБТ, про її шлях ще при житті зняли фільм , а діти на свята одягаються як вона. В американському суспільстві широко відома абревіатура “RBG”, і всі дуже добре знають, що вона означає ... Read More »

Love Story на сторінках давньогрецьких міфів

Найгарячішою темою від найдавніших часів до сьогодення залишатиметься тема кохання. У творах філософів та літераторів античності романтичні сюжети займають далеко не останнє місце. За допомогою міфологічних образів вони намагались передати тогочасні уявлення про любов, адже по міфах Стародавньої Греції можна відтворити картину світу у поданні її стародавніх жителів. Олімпійські боги були схожі на людей і стосунки між ними нагадували відносини ... Read More »

Короткий гайд як не схибити, обираючи між «О» та «А»

Ми впевнені, що серед наших читачів немає тих, хто вводить запит в пошуковику: «як правильно Моне чи Мане?». Адже ви знаєте, що це два різних художника. Хоча не тільки схожість прізвищ об’єднує митців. По-перше, Клод Моне і Едуард Мане входять в коло імпресіоністів. По-друге, вони обидва французи. По-третє, вони не тільки жили й творили в один час, а ще й ... Read More »

Мистецьке буття художника на Таїті

«Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?» Поль Гоген У 1919 році англійський письменник Сомерсет Моем видав свою книгу «Місяць і мідяки». У ній молодий чоловік, також письменник, розповідає про життя так званого Чарльза Стрікленда, який в один момент зрікається своєї сім’ї, усього, що становило його повсякденну реальність, та їде у Париж, аби стати художником. Ця розповідь є ретроспективною, ... Read More »

Як жартували у середньовіччі: Тіль Уленшпіґель і Лис Ренар

Може здатись, що  Середньовіччя – не найкращий час для жартів. У більшості з нас цей період історії людства аж ніяк не асоціюється з веселим карнавалом: постійні війни і смерть, антисанітарія і епідемії небезпечних хвороб, неосвіченість і застій у науці та техніці. А ще – особливий теологічний світогляд тодішньої людини, яка бачила життя як шлях випробувань  та жертв. Звучить не дуже ... Read More »

10 причин відвідати острів Джа

До кінця літа лишилося зовсім мало. Саме час загадати про те, куди варто поїхати відпочити. Літо 2020 року для нас незвичне тим, що закриті майже усі кордони. Власне, через це ми і маємо прекрасну можливість дослідити нашу країну. Хто сказав, що в Україні немає нічого особливого? Одне із наймальовничіших і недоторканих місць – острів Джарилгач. Тут можна знайти відпочинок на ... Read More »

passion for discovery.