Важливе
Ейфорія «Версальського роману»

Ейфорія «Версальського роману»

Хочу познайомити Вас із французькою естетикою, яка поєдналася із буденністю та королівським шармом. Було це  у час палаців, ошатних панянок із високими зачісками «аля Помпадур» та величезними, але від того не менш елегантними сукнями.

Ця кінокартина – історична драма, знята у 2014 році відомим Аланом Рікманом. Стрічка має оригінальну назву «A Little Chaos» , або ж «Невеликий хаос» . Переглядаючи її можна поринути у часи  Франції Людовіка XIV. У центрі сюжету нестандартне рішення  абсолютного монарха. Одного разу Людовік вирішує перенести свою резиденцію із паризького замку Лувру до Версалю.

Але Його Королівська Величність тут другорядна. Головні герої стрічки – садівники. Саме вони допомагали творити монарху вибагливу естетику , яка зображена у фільмі до найдрібніших деталей.

Це history двох ландшафтників , які створювали фонтан для Версаля. Нікому не знана мадам Сабін де Барра, отримавши можливість працювати на короля Франції, проторює шлях повз затятих конкурентів-чоловіків. А ще пізнає  всю щирість і феєрію почуттів Андре Ленотра – французького ландшафтного архітектора, сина головного садівника .

Я не буду спойлерити , але ця картина заслуговує всіх тих численних оплесків , які пролунали на прем’єрі фільмі у Торонто та й досі лунають у кожній залі наших Свідомостей під час насолоди кадрами цієї стрічки та її цілісністю. Гра акторів бездоганна.   Адже короля зіграв сам Алан Рікмен, образ мадам де Барра втілила всім відома Кейт Уінслет , а її колегу – Матіас Шонартс та ще багато інших акторів із величними ролями.

Коли дивишся цю кінокартину, не можеш позбутися враження, що й сама відіграєш якусь роль. Співпереживання, захоплення, спалахи неймовірної пристрасті, натхнення та занепаду надій заповнюють розум та надають можливість поринути у їхній світ, у світ Версалю.

Автор: Надія Литвиненко

Фото з Інтернету