Важливе
«Скарби Підгорецького замку»: Середньовіччя у центрі Львова

«Скарби Підгорецького замку»: Середньовіччя у центрі Львова

Чи вдавалось вам раніше подорожувати з машиною часу? Відчувати на шкірі холод палацових підземель, жар королівських скарбів? Увесь цей спектр почуттів (і навіть трохи більше!) вам може подарувати виставка «Скарби Підгорецького замку». Вона запрошує відвідувачів наблизитися до минулого рідних земель у Львівській галереї мистецтв ім. Б. Возницького.

За півтора місяці роботи виставка стала предметом обговорення культурологів, журналістів, істориків та всіх тих, кому небайдужа доля однієї з найвизначніших пам’яток архітектури України. Працівники радіють: кількість відвідувачів зростає ледь не щодня.

Що ж робить виставку такою привабливою?

Базова умова для успішної роботи музейної експозиції – вдало підібрані елементи. У стислому форматі організатори передали всі барви оригінальної колекції. Їм вдалося зібрати трохи більше двохсот унікальних експонатів – предметів інтер’єру нині реконструйованого замку у передмісті Львова.

Однак не Підгірцями єдиними: елементи виставки стосуються не тільки історії замку, але і загального культурного розвитку України у 17 сторіччі. В експозиційних залах відвідувачі можуть насолодитися світськими та релігійними полотнами, скульптурами, побачити середньовічні предмети побуту та приклади зброї.

 

Окрім унікального наповнення, організатори також подбали про компонування елементів виставки. Експонати розташовані на зручних для огляду позиціях, що дозволяє безперешкодно ознайомитися з кожним із них окремо і водночас відчути цілісну атмосферу середньовічного замку.

Більше того, виставка використовує сучасні технології – інтерактивні екрани та прожектори. Дух кількох століть переплітається під одним дахом.

«Скарби Підгорецького замку» – приклад музейної події, що виділяється на тлі арт-простору України завдяки вмілій організації, сучасному підходу та історичній актуальності. Відчути всі її переваги можна лише одним шляхом – побачити на власні очі. Організатори люб’язно запрошують львів’ян і гостей міста відвідати експозицію у залах Львівської національної галереї мистецтв до 31 травня 2017 року.

Автор: Карина Сайфудінова

Фото з Інтернету