Важливе
Фільм для дорослих. Куди заведе вас власна уява?

Фільм для дорослих. Куди заведе вас власна уява?

«Чарівна країна» – біографічний фільм про письменника Джеймса Баррі, який створив «хлопчика, що не хотів дорослішати».

По-дитячому добрий і по-дорослому драматичний фільм «Чарівна країна»( «FindingNeverland») розказує історію життя письменника Джеймса Баррі ( у ролі: ДжонніДепп) і причину написання п’єси  «Пітер Пен»,що приносить йому світову славу.

Це фільм, що не просто лишає приємний післясмак і співпереживання до героїв, а дає мудрість та доступно викладені уроки.

Поразка – лише один з кроків до перемоги

Фільм починається з сцени провалу вистави, що написав Дж.Баррі. Письменник бачить невдоволення глядачів і гідно приймає всю критику. Йому треба писати далі – краще, якісніше, успішніше, але як? Творчу кризу загострює ще й нетеплі стосунки з дружиною, що щодня віддаляється від нього. Ковтком свіжого повітря для Джеймса стають його прогулянки парком, де він знайомиться з родиною Девіс: вдовою Сільвією( у ролі: КейтУінслет) та її чотирма маленькими синами.

2

 

Ігри, веселощі, розваги з дітьми Сільвії – все це повертає Джеймса в чарівний світ дитинства.Джеймс  хоче показати хлопчикам, які ще не відійшли від втрати батька, цей світ: безтурботний, світлий, добрий.  Нова дружба дарує письменнику натхнення до написання нової п’єси. Ця вистава має бути не схожа на жодну з існуючих, ставитися для всіх: дорослих і дітей, показувати акторів в нових, нехарактерних їм ролях. Всі навколо переконані, що Баррі чекає чергова невдача. Однак йому вдається написати цю виставу, створити Пітера Пена, хлопчика, який стає відомим всьому світові своїм небажанням дорослішати.

Відлуння чужих голосів – не привід зупинятися

«Тільки знайдеш трохи щастя, його негайно ж хочуть зруйнувати» – засмучено каже Джеймс.Він дізнається, що всі навколо обговорюють його відносини з родиною Девіс. Друзі, знайомі, навіть дружина не розуміють щирість та правдивість дружби між письменником та Сільвією і її дітьми. Джеймс прив’язується до дітей, годинами грає та розважає їх, підтримує Сільвію. Все це дає джерело новим пліткам у місці. Але він потребує цю родину, так само, як вона потребує його. Джеймс розуміє, що він не може підкорятися таким стандартам суспільства. Його наміри чесні,  а все інше – вигадки людей.

1

Уявити – не означає вигадати, а побачити більше, глибше, чуттєвіше

Прототипом героя «Пітера Пена» є середній син Сільвії – Пітер Девіс. Хлопчик дуже важко пережив смерть тата і не хоче, аби новий друг родини заміняв йому близьку людину. Джеймс пояснює Пітеру, що він ніколи не зможе замінити йому батька, це неможливо. Але зближуючись з хлопчиком, він бачить – причина суму Пітера полягає в його несприйнятті дитинства. Хлопчик хоче швидше  подорослішати, адже на його думку, дорослим не так боляче. Джеймс вчить його ловити мить, насолоджуватись своїм дитинством, розвивати свій талант і що найголовніше – бачити хороше, світле, радісне у всьому навколо.

Письменник переконаний, що проблема дітей в тому, що вони розучилися уявляти. Тому він створює для них чарівний світ, де завдяки уяві і вірі можна все: літати, як птахи, дружити з феями,а головне – завжди лишатися дітьми.«Коли перший малюк вперше засміявся, його сміх перетворився в піщинки, і вони розлетілися по всьому світу. Так з’явилися феї. І тепер, коли народжується малюк, його перший сміх стає феєю, тому у кожної дитини повинна бути фея.» – промовляє Джеймс Баррі. Після прем’єри розчулені глядачі підходять до Джеймса і Пітера і звертаються до хлопчика: «То це ти Пітер Пен?», той не гублячись відповідає: « Я Пітер Девіс. А Пітер Пен – це він» і вказує на Джеймса.

5

«Чарівний світ» – показує не лише вигаданий, добрий, дивовижний,  казковий світ, він показує втрати, сльози, падіння – одним словом «реальність». Кожен бачить ту реальність, в яку вірить, а фільм вчить вірити у краще в нашому житті, адже воно поруч – варто лише побачити.

Автор: Ревіде Зіятдінова

Фото з Інтернету