Важливе
Дива квіткового мистецтва

Дива квіткового мистецтва

В наші часи, навіть коли ідеш вулицею, можна побачити велике різномаїття квітів, що продають на кожному кроці. Зараз гарні рослини з ніжними пелюстками використовують здебільшого, як подарунок, але раніше квіти застосовували у багатьох галузях людської діяльності.
Вирощувати  квіти люди почали близько 4000 років тому. Першими у мистецтів флористики спробували себе єгиптяни. У ті часи  квіти вважались знаком величі і признання. Будинки найбагатших людей та правителів завжди були всипані різними квітами.
Майже в кожній країні  є якась особлива квітка, з якою пов’язані історичні події. Так, в Японії є своя національна квітка – хризантема. Її зображення вважається символом японських імператорів. Крім цього, жителі країни кожного року відзначають «Свято Хризантем».
Найцікавіше квіти використовували в Швеції. В 1720 році Карл Лінней створив перший в світі годинник з квітів, по якому вдавалось визначати час досить точно, не рахуючи похмурих днів, коли квіти могли зовсім не розкритись.

картин1

Раніше квіти часто використовували у медицині, виготовляючи з них унікальні ліки. Через цілющі здібності з квітами пов’язано безліч «магічних» історій. Наприклад в Китаї національною квіткою вважається піон. Своїм ім’ям він зобов’язаний легендарному лікарю Піону, що вилікував за допомогою квітки безліч людей. Китайці використовують піон навіть для боротьби зі злими духами.
В багатьох країнах світу з ніжних пелюсток готують вишукані страви, виготовляють приправи, використовують у парфумерії та косметології. Але незмінним призначенням квітки залишається здатність робити світ прекрасним та неперевершеним в очах людини.

Автор: Анна Курченко

 Фото з Інтернету