Важливе
В окопі з… книгою

В окопі з… книгою

        Єдине, що на фронті рятує від страху смерті та депресії це молитва та якісна патріотична книга – наголошує боєць батальйону «Айдар» Андрій Мочурад. Ось чому, повернувшись з війни, Андрій вирішив започаткувати благодійну ініціативу «Фронтова бібліотека».

кни

Ця акція розпочалася ще 10 грудня у  Львові і триває  й досі. Поділитися своїми книжками може кожен охочий – каже Андрій Мочурад. Адже на війні важлива не новенька і заманлива обгортка книги,  а її зміст.  Навіть якщо у вас немає коштів на новеньку книжку (хоч і такі не завадять) ви можете принести стару, але  справді цікаву. Втім воїни не потребують «мотлоху» із домашніх книжкових поличок. Там, на фронті, потрібна справді натхненна патріотична література. Це не означає, що вона має бути неодмінно націоналістична, чи радикальна – додає Мочурад. Головне, щоб книга не навіювала на бійця депресію, чи тугу.

В кожен комплект «фронтової бібліотеки» входитиме близько 20 книжок. Всі вони будуть різні. Окрім того, вже сьогодні волонтери розробляють спеціальні переносні скриньки, щоб книги не надто нищилися під час обстрілів. І щоб у разі необхідності їх можна було легко перенести на іншу локацію. «Маємо бути об.єктивні – книги, на жаль, рятують в останню чергу» – ділиться особистим бойовим досвідом Андрій Мочурад. Але на фронті й без мистецтва нікуди. Тому, волонтери підшукують художників, які б креативно розмалювали кожну скриньку. А їх буде багато, адже бібліотечки збираються передати різним бойовим підрозділам української армії. За кожен комплект відповідатиме воїн з яким волонтери підтримуватимуть зв.язок.  Щоб у разі втрати бібліотеки, її знову могли поновити.

фото

Андрій Мочурад каже, що  підтримати акцію дуже просто: «Є кілька закладів, де можна придбати книжку, там будуть пункти збору.  Це є і «Львівська медіа тека», і «Книгарня Є», і «Книгарня Старого Лева». Щоб коли людина прийде купити книгу, її поінформували про те, що можна допомогти армії».

Сьогодні, у час зимових свят, та й взагалі у повсякденні ми не маємо права забувати про тих відважних людей, які охороняють наш сон і мирне небо над головою. Подарувати книгу воїну це найменше, що можемо зробити. Однак і така допомога вкрай важлива – кажуть оборонці України.

 Автор: Оксана Бабенко

Фото з Інтернету