Важливе
Андрей Шептицький в картинах дітей

Андрей Шептицький в картинах дітей

У Львові завершився конкурс дитячого малюнку присвячений 150-тиріччю митрополита Андрея Шептицького. Організатори конкурсу зізнаються, що вибирати переможців було дуже складно. Адже до участі долучилося більше двохсот юних малярів із усіх мистецьких шкіл Львова. 

Особливо активними були митці-початківці із художньої школи імені Олекси Новаківського. Це дуже символічно адже митрополит Андрей Шептицький, не шкодував коштів на підтримку мистецтва, доклав багато зусиль до створення школи Олекси Новаківського, яка діє дотепер – наголошує директор цієї школи Роман Зьомко: «Андрей Шептицький був ініціатором школи Олекси Новаківського, де навчалися цілі покоління художників. Вона була створена при національному музеї, який також заснував Шептицький. А основою музею стала його власна колекція»

шепт4(одна із робіт презентованих на конкурсі)

 Членами журі конкурсу були знані у сфері культури люди, викладачі мистецьких вишів. Але юні митці, які представили свої роботи на конкурс, зізнаються, що перемога не була їхньою головною метою. Адже працювати над портретами митрополита Андрея Шептицького було для учнів мистецьких шкіл складним та цікавим завданням. Щоб змалювати цю видатну історичну постать довелося глибинно осягнути біографію Шептицького, спробувати пізнати внутрішній світ Владики – каже учасниця конкурсу Діана Тараканова: « У картині я хотіла донести своє ставлення до митрополита Шептицького, бо це важлива людина на мій погляд, і вона заслуговує на те, щоб ми її пам»ятали, підтримували і малювали»

Шепт

(конкурсна робота)

 Художниця Анна Зарума навчається вже у випускному класі художньої школи імені Олекси Новаківського. І у своїй картині дівчина намагалася змалювати дружбу митрополита Андрея з видатним художником: « На задньому плані моєї картини зображений Олеекса Новаківський. Цим я показала, що художник і митрополит були друзями”  

 Навіть крізь століття митці Львівщини відчувають підтримку митрополита Андрея. Це помітно в картинах юних художників, які ще певний час прикрашатимуть коридор міської Ратуші.