Важливе
Перерва довжиною у 14 років. Рецензія на мультфільм «Суперсімейка 2»

Перерва довжиною у 14 років. Рецензія на мультфільм «Суперсімейка 2»

14 років тому анімаціонна студія «Pixar» випустила один із своїх найбільш успішних проектів – мультфільм «Суперсімейка». Тоді, у далекому 2004, мультфільм на супергеройську тематику став справжнім проривом! Ось чому новина про сиквел так сильно розбурхала фанатів та просто любителів мультиплікаціонного кіно, а сама стрічка стала однією з найбільш очікуваних у 2018 році. Та чи вдалось студії повторити свій успіх і зробити другу частину на рівні з першою?

Якщо у 2004 році сюжет будувався навколо тата суперсімейки Боба, то цьогорічний мультфільм виводить на перший план його дружину, Хелену. Виявляється, що супергерої відтепер поза законом, проте давній досить багатий прихильник суперсімейки ,Дівор, хоче відновити справедливість і повернути супергероям їх славу. Він вирішує, що Еластика (Хелена) буде вигідніше виглядати на екранах телевізорів та біл-бордах, тому цього разу Бобу доведеться залишитись доглядати за дітьми. Проте зло ніколи не спить і подружжю вкотре доведеться рятувати місто та свою родину від рук таємничого злодія…

Відразу можна помітити, що цей мультфільм розрахований не на малюків, а на більш дорослу аудиторію. Тут вам і проблема ролі жінки і чоловіка в родині, батьків і дітей, підліткових змін та конфліктів, що з цим пов’язані… Одним словом, все те, з чим стикаються дорослі, і що може бути незрозуміло для малечі.

Багато хто звинувачує «Суперсімейку 2» у надлишковому фемінізмі. І недарма. У першій частині, хоч головним героїм і був Боб, проте майже весь мультфільм родина працювала разом і рятувала місто спільними зусиллями. Цьогоріч більшу частину картини Боб проводить вдома за хатніми обовязками, тоді як Хелена рятує світ. І все було б нічого, якби тата не показали як чоловіка, абсолютно нездатного виховувати дітей та доглядати за ними. Він примудрився стерти свою дочку з пам’яті хлопця, який їй подобається, не зміг допомогти з уроками середньому сину та доглянути молодшого. У разі найменшої невдачі він звертається по допомогу і зрештою виявляється, що все вирішити може…лише мама. Для чого ж так применшувати роль тата?

Проте все-таки наприкінці стрічки родина збирається разом і тут вже творці не пошкодували зусиль, аби по-справжньому показати таланти кожного з членів суперсімейки та силу їх єдності: яскрава якісна графіка, крута музика, доречні жарти та влучні фрази, сюжетні повороти, динамічні і захоплюючі епічні сцени протистоянь супергероїв зі злодієм. Все це буде до смаку любителям супергеройської тематики і справляє гарне враження про всю картину в цілому.

У першій частині глядачам відразу піднесли злодія і вказали на нього: «Ось кого мають перемогти супергерої». Зараз же злодія до самого кінця залишили в тіні. Проте це лише умовно, адже для будь-якого, хто бачив більше 10 фільмів, відразу стане зрозуміло, хто тут поганець. Можливо, для дітей (на кого і розрахований мультфільм) це і буде несподіванкою, але деякі дорослі змогли вирахувати головного злодія ще по трейлеру. До того ж, сам злодій у «Суперсімейці 2» вже не такий яскравий і харизматичний, як у 2004 році, йому не вистачає мотивації для злодіянь і бажання вбивати залишається досить натягнутим.

Втім, найбільшою несподіванкою для більшості виявились здібності молодшого Пароу, Джек-Джека, який у першій частині відігравав досить незначну роль. Саме з ним пов’язано більшість комічних ситуацій, жартів і…проблем для всієї родини, адже у малюка виявились феноменальні здібності, які переплюнули таланти всіх Пароу. Чого лише варте вміти переміщатись у вимірах, літати,стріляти лазерами з очей та перетворюватись на монстра! Нова роль малюка у мультфільми приємно здивувала та саме через нього стрічці можна ставити +ще кілька балів.

Отож, без сумніву перша частина «Суперсімейки» так і залишиться улюбленицею публіки, другій частині не вдалось її переплюнути. Проте якщо відкинути вищезгадані недоліки і сприймати цьогорічний мультфільм як стрічку для приємного сімейного вечора, то вам вдасться вдосталь насміятись на насолодитись якісною фірмовою графікою від Pixar.

Автор: Ірина Продан

Фото з Інтернету