Важливе
“Світ юрського періоду” – частинка ностальгії за дитинством

“Світ юрського періоду” – частинка ностальгії за дитинством

Мабуть,усі бачили трилогію фільмів “Парк юрського періоду” коли були малими дітьми чи шаленими підлітками. Багато хто з дітей саме після цих фільмів почав цікавитися давно вимерлим світом динозаврів,світом сурових реалій та велетнів,які могли легко пообідати вами. Усі фільми чимось заворожували: неймовірна історія та філософія першого фільму, демонстрація людського втручання у незайману природу людиною у другому фільмі та зображення важливості сім’ї у третьому фільмі. Трилогія “Парк юрського періоду” стала своєрідною класикою кінематографії у своєму жанрі, яку можна переглядати знову і знову.

У 2015 році Колін Треворроу відродив кінофраншизу фільмом “Світ юрського періоду”. Це був неймовірний момент для фанатів трилогії,адже вони змогли повернутися у цей прекрасний світ по-своєму красивих чудовиськ. Кріс Пратт бездоганно виконав роль Ніка, дресерувальника велоцерапторів. Також Брайс Ховард прекрасно зіграла роль Клер, одної з керівників парку. Саме вони та хороший сюжет (хоч і дещо класичний для цієї частини) вдихнули новий подих у франшизу та зацікавили нову аудиторію,нове покоління дітей та підлітків. Ностальгуюче бажання “ветеранів” франшизи, які колись захоплювалися трилогією, змогли знову насолодитися новою частиною серії фільмів. Ностальгія за перехопленням подиху,ностальгія за вимерлим світом,ностальгія за дитинством.

І ось настало 7 червня,прем’єра нової частини кіновсесвіту “Парку Юрського періоду”. І яким же вийшов новий фільм? Наслідує старі частини? Показує абсолютно нову гілку розвитку фільму? Чи він просто порожнеча,яка немає душі? Моя відповідь: вони змінилися…

Так,динозаври у фільмі є, проте немає тої “науковості”. Франшиза перестала бути такою,як її попередні частини. Стала більше схожою на атракціон. Проте… Вона таки змінила хід гри. Фільм вирішив куди більше розкрити одну з головних думок фільму: гратися в бога – це погага ідея. Проте він не став гіршим,і не став кращим. Він став рівним першій частині “Світу юрського періоду” (хоч і програє першому фільму про живі викопні рештки). Щодо сюжету,то це досить таки проста історія з дещо передбачуваними сюжетними моментами. Але це не погіршує фільм. Я,як глядач, переймався за персонажів,за їхній вибір чи за їхню долю. А акторська гра була на висоті. Повернулися герої з попередньої частини, з’явилися нові. І всі вони гармонійно виглядали на екрані. А найголовніше, що є у фільмі – це ті самі динозаври,яких ми так любимо ще з дитинства. Вони ,як завжди, неперевершені.

Щодо мінусів фільму,так це місцями передбачуваність сюжету. Але це нормальне явище для екшн-фільмів.

Тож, якщо ви хочете поринути у світ велетнів, побачити цей неймовірний світ динозаврів знову, тоді ідіть на фільм та трішки поностальгуйте за дитинством, дитинством з “Парком юрського періоду”.

Автор: Олег Андерсон

Фото з Інтернету