Важливе
Гурт NOTES: розмова за кулісами

Гурт NOTES: розмова за кулісами

Завжди подобається ходити на концерти тих гуртів, пісні яких знаєш напам′ять. Та не менш приємним є відкривати для себе нових талановитих виконавців. Таким для нас став виступ гурту NOTES у одному із львівських пабів. Команди з Дніпра, творчість якої торкається інтимних тем, якими звикли ділитися лише на прийомі у психолога. Концерт був дійсно атмосферним, не зважаючи на невелику кількість присутніх. Також нам пощастило поспілкуватися з музикантами.

Про гурт NOTES сьогодні відомо небагато. Адже свою діяльність ви розпочали не так давно. Проте за цей час ви вже встигли заявити про себе альбомом та кількома відзнятими відео, наразі ж у вас тур – розкажіть, як вам вдається так швидко розвиватися? Де черпаєте сили та натхнення для творчості та розвитку?
Олесь
: Стартував проект як маленький музичний блок ВКонтакті і вже тоді виникла ідея зібрати свій колектив.  По суті, все те, що є, зроблено за допомогою наших сил, тобто альбом ми писали самі. Відео нам допомагали знімати друзі. За тур домовлялася наша Ілона. У нас є багато людей, які допомагають робити все швидко і якісно.

Як проходило написання альбому «Polilog»? Хто у вас займається написанням текстів, музики, аранжуванням?
Олесь: Левова частка цього всього на мені. Я даю основу, а потім кожен віддає частинку себе: Олексій за барабанами, Ігор на басу й Аня вокал, тому що вона співає краще за мене. І потім вже зведення і мастерінг.

Яку з ваших пісень любите найбільше?

Анна: Колективно чи у кожного? «Розги»!
Олексій: «Розги»!
Ігор : «Розги»!
Анна: (Сміється) от так от колективно вийшло.
Олесь: Взагалі, мені подобаються нові, над якими ми тільки працюємо.

А яку найкраще сприймає публіка?
Анна: «Небо» і «Встреча».
Олесь: І «Спали мої сни». Це ще залежить від того, де ми граємо.

Зазвичай молодим музикантам важко заробляти виключно своєю творчістю. Що ви робите для того, щоб популяризувати свій гурт, для того, щоб згодом музика стала вашою основною діяльністю?
Олесь: працюємо на роботах і спамимо. Все через концерти, концерти, концерти…

Окрім Notes дехто з вас має й інші музичні проекти. Зараз ви поєднуєте діяльність і там, і тут? Чи все ж таки даєте паузу у інших напрямках творчості?

Олесь: Виходить, що тільки я лишився грати у двох гуртах, але стараюся встигнути скрізь. Просто, різні напрями, різна музика, і хочеться реалізуватися і тут і там .
Анна: Той, хто знав, що не буде встигати- пішов (сміється).

Розкажіть про назву. Чому саме Notes і як це пов’язано з терміном notesizm?

Олесь: Notesizm був наслідком того, що співають «Notes». З самого початку цей музичний блог називався «Olesnotes». Я його коротко назвав для себе. Коли вже склад з′явився, то всі наполягли, щоб лишилося просто «Notes», аби не відходити від першої назви. Вцілому, це як якийсь своєрідний записник. Ми нотуємо думки в блокноти чи в телефони. Notesizm – це саме ті помисли, які ми не говоримо вголос, а записуємо…

До кожної вашої пісні є окремі ілюстрації. Хто їх малює і що вони означають?

Олесь: Їх малює ілюстратор, графічний дизайнер Літа Хейфец. Спочатку вона слухає пісню, а потім,виходячи із своїх суб’єктивних бачень, малює нам ілюстрації. Ми з нею давно здружилися, ще коли почали оформлювати паблік «Notes». Мені дуже сподобалися її роботи і ми почали співпрацювати.На кого рівняєтеся у музиці?
Анна: Так нечесно! Ми не хочемо розкривати секрети.
Олесь: Ми, впринципі, ні на кого не рівняємось, хіба на свої відчуття.

Чи слухаєте ви українську музику? Які з українських гуртів можете виділити?
Олесь: Для мене відкриттями за два останні роки стали «The Hardkiss» та «SINOPTIK». Вони мені з цієї одноманітної музичної сфери виділяються і, по- моєму, вони є одними з найпрогресивніших колективів. Їх цікаво слухати, спостерігати за ними. Але це лише моє особисте бачення.

Чи бували раніше у Львові? Встигли погуляти містом? Що тут вас вразило найбільше? Чим Львів відрізняється від вашого рідного міста Дніпра?

Анна: Ой, всім відрізняється: від компостування квитків до вузеньких вулиць. У вас такі вулиці… Нам у вас неймовірно подобається!

Що плануєте робити далі? Скоро літо, а це фестивалі та різноманітні концерти. Будете брати участь у якихось з них?

Олесь: Ми беремо у часть у фестивалі «Reформація», який проходитиме у 20-х числах червня, до цього у нас 27 травня «ICE CREAM FEST» у клубі «Atlas» в Києві. Загалом, тільки іде формування репертуару. Ми подавали заявки на участь у фестивалях і зараз думаємо, чи нам пощастить. Взагалі, у нас зараз остання частина лютневого туру. Маємо виступи у Луцьку та Рівному. Потім плануємо відвідати рідне Дніпро.

Яким бачите ваш гурт через 10 років?

Анна: Уууу… Вже через 5 років його хочеться десь бачити в непоганому такому світі.
Олесь: Самодостатні музиканти, які хочуть, то їдуть виступати, хочуть- ні (сміється). Ми хочемо вірити у краще майбутнє, порівняно з тими реаліями, у яких живемо.

І традиційне питання на завершення: що можете побажати нашим
читачам? 
Олесь: Читати і розвиватися
Олексій: Слухати українську музику, яка є нічим не гіршою за велику частину зарубіжної.
Анна: Не лінуватися, а щось читати, щось шукати. Бо більшість слухачів взагалі ліниві. Поки їм готове до рота не покладеш, то вони нічого шукати самі не будуть. Тому слухайте нас, будемо неймовірно раді бачити у себе на концертах.

Розмовляли  Мар′яна Синейко та Марія Масюк

Фото з ВК сторінки гурту