Тим не менш, вся прибережна частина материка заселена великими імператорськими пінгвінами і пінгвінами Аделі. Більшу частину життя ці птахи проводять в морі, занурюючись іноді до п’ятисот метрів вглиб холодної води, куди не проникає навіть сонячне проміння.
Природа попіклувалась про їх життя і наділила унікальним механізмом терморегуляції. Зберігати тепло в таких суворих умовах пінгвіну допомагає жирова прослойка товщиною до 3 см, над якою знаходяться три шари водонепроникного пір’я, що рівномірно вкриває все тіло птаха.
Найдивовижніше те, що у пінгвіна є відкриті ділянки тіла, це його ступні. І не дивлячись на те, що лапки птахів зовсім не захищені, вони все одно не мерзнуть. Від замерзання їх рятує зменшення тепловтрати. Гаряча артеріальна кров в лапах пінгвінів віддає своє тепло зустрічному потоку венозної крові і, таким чином, охолоджується. Цей ефект досягається завдяки неймовірно близькому розташуванню артерій і вен і називається принципом зворотнього оттоку. Температура лапок пінгвіна сягає 4 градусів, що сприяє не лише збереженню тепла, але і дозволяє вільно переміщатись по льодовій поверхні.
Автор: Анна Курченко
Фото з Інтернету