Важливе
Львів.янам презентували нову стрічку про Василя Стефаника

Львів.янам презентували нову стрічку про Василя Стефаника

     Нещодавно львівські поціновувачі кіно побачили новий фільм про Василя Стефаника «Дорога». Із циклу документальних українських стрічок «Гра долі», які вже 9 років поспіль тішать око вітчизняного глядача.

Письменник Василь Стефаник складна і загадкова постать українського літературного процесу початку ХХ  століття. Твори йому писалися тяжко, і життя часто не радувало його, а іноді доводило до нервових розладів. Варто згадати хоча б дві потужні його новели «Камінний хрест» і «Новина», які вивчають ще у школі. Ці твори із перших рядків назавжди врізаються у пам.ять і пронизують смутком та неймовірною тугою за скорботне життя нашого народу. Вимушена еміграція, а водночас і непереборна любов до рідного краю. Вбивство рідних дітей, заради ж їхнього блага. Складні і неоднозначні теми обирав для свого пера Стефаник. Ніби оголений нерв він надто болісно і страшно переживав трагедії ХХ століття.

І в особистому житті не все було гаразд. Любов до заміжньої жінки, і натомість роман з її сестрою. Навіть сьогодні постать Василя Стефаника ставить більше питань, аніж дає відповідей.

фото

Дружина Василь Стефаника

Саме тому кінорежисер-постановник Василь Вітер довго не міг наважитися на роботу над цим фільмом. Як зізнається сам кіномитець «сюжет був у голові», але  знімальний процес так би мовити «не йшов».

«Ми почали ходити там, де ходив Стефаник. І ми ходили-говорили. Працівники музею у Русичах питали як там, що будете знімати. Варто сказати, що люди утримують цей музей за власний рахунок. І хтось сказав: от, пані Марія (працівниця) співає. І от, коли вона почала співати, я зрозумів, що цей фільм уже є, він уже готовий. І вона заспівала біля десяти пісень, і цей задум, ніби пронизало живим струмом. І у цій стрічці ці пісні є. Ми ніби позаземними силами були «допущені до цього фільму».

Стрічка триває 55 хвилин. Ведучою і головною акторкою стрічки, вже традиційно є талановита і елегантна Оксана Сопіт. Яка незмінно 9 років у центрі документальних фільмів із циклу «Гра долі».

Сопіт

Оксана Сопіт у об.єктиві “Гри долі”

Народна гуцульська музика, тривожні виднокраї західноукраїнської природи. Дивовижна і моторошна доля Василя Стефаника. Все це переплелося у фільмі «Дорога».  Де підібрані справді цікаві та іноді й невідомі факти про письменника.

Переглянувши цю стрічку, ви отримаєте грунт до роздумів і багато змістовної інформації із літературним шармом.

Автор: Оксана Бабенко

   Фото з Інтернету