Важливе
Територія Майдану у кожному з нас

Територія Майдану у кожному з нас

«Територія Майдану в кожному з нас». Це гасло символічно втілили львівські митці у новітньому арт-об’єкті присвяченому Революції Гідності. 

DSC_0181 (арт-об’єкт прикрашає парк “На Валах” перед Львівською ОДА)

Євромайдан був революцією ХХІ століття,  тож увіковічнити його мала не старомодна скульптура, а новітня мистецька споруда.    Творча група випускників та студентів Львівської художньої академії знайшли вирішення цього питання.  Прозорий скляний куб митці наповнили київською бруківкою. Вона буде символом напруженої боротьби зі злочинним режимом. Похмуру бруківку прикрашають  кілька осінніх листочків, які нагадують про те, що Майдан почався в листопаді. Співорганізатор проекту, Ірина Польова зауважила: «Цей проект складається з двох частин. Сьогодні ви присутні на відкритті першої частини, це скляний куб наповнений бруківкою. Він характеризує територію Майдану в кожній людині». Пані Ірина також додала, що Майдан це те середовище, яке ми характеризуємо через призму своїх почуттів, емоцій»

   Ще на початку Євромайдану у художниці Анни Бєгункової виникла думка створити таке полотно, де кожен львів’янин міг би висловити своє бачення майбутнього. Так постав проект «Завтра» до якого долучилися Анна Марцинюк, Марина Одайська, Володимир СемківЖ, Тарас Пастищук, Роман Гайдийчук, Денис Шиманський. Ірина Польова взяла на себе багато організаційної роботи. Своєрідним продовженням творчої ініціативи художників власне і  стало встановлення арт-об’єкту. У грудні митці планують презентувати другу частину проекту «Завтра».  

DSC_0191(на фото творча група митців, правда не у повному складі, так як не всі ініціатори проекту змогли прийти на презентацію)

  Скульптор Володимир Семків розповідає: «Коли у країні таке твориться, то ти не можеш сидіти просто. Ми як художники хотіли долучилися, не тільки як громадяни, але й мистецько»

Художники наголошують, що Революція Гідності не скінчилась. Про це свідчить і напис біля символічного кубу: «Територія Майдану в кожному з нас. Ти твориш майбутнє своєї країни».