Важливе
Загадковий Тім Бертон

Загадковий Тім Бертон

Тімоті Вільям Бертон – американський кінорежисер, письменник і мультиплікатор народився в провінційному містечку Бербанк, Каліфорнія, 25 серпня 1958 року. Малюванням Тім захоплюється з самого дитинства, чим і було обумовлено його надходження в Каліфорнійський інститут мистецтв на факультеті анімації. По закінченню ВУЗА, художник отримує місце на студії Волта Діснея.

.У 1982 режисер представляє першу свою короткометражку «Вінсент», що отримала ряд спеціальних нагород. Перший ігровий фільм Бертона «Франкевінні», знятий в 1984, і призначений для дитячої аудиторії, не був випущений в прокат через свою надмірну похмурість та складність. Невеличку популярність режисер знаходить у 1985 році, дебютуючи зі своєю комедією «Велика пригода Пі-Ві» на великому екрані.

   Проте справжній успіх приходить до режисера після того, як боси Warner Brosers, що звернули увагу на його стрічку «Бітлджус», довіряють Бертону очолити знімальну групу «Бетмена», того самого «Бетмена». Працювати з таким великим бюджетом (у той час 35 мільйонів це величезна сума) режисеру доводиться вперше. Однак йому вдається проявити себе з кращого боку: фільм збирає рекордну в той рік касу – 251 мільйон доларів. Ім’я Тіма Бертона у всіх на слуху, а вдячна режисерові студія, залишає за ним право самостійно обрати наступну картину.

      У 1990 році режисер представляє на суд глядачів чергову свою картину – «Едвард руки-ножиці», який всупереч усім прогнозам (пов’язаними з незвичністю сценарію) має успіх. Для режисера ж цей фільм примітний фактом «професійного» знайомства з, приголомшливо зігравшим у цьому фільмі, Джонні Депом.

      Продовження гучного кінокоміксу «Бетмен повертається» режисер знімає в 1992 році. Погляди кінокритиків, вище оцінили другу частину і голосуючих гаманцем глядачів, щодо цього фільму розійшлися. Про провал, зрозуміло, не могло бути й мови, однак комерційних успіхів порівнянних з успіхом першої частини не було й близько. Анімаційну стрічку «Кошмар перед Різдвом», за складеним власноруч сюжетом, режисер випускає в кінці 1993 року, а наступного року, що зібрала безліч кінонагород картину «Ед Вуд», в якому доля знову зводить режисера з Джонні Депом.

      У 1996 році Бертон закінчує свою роботу над фантастичною комедією «Марс Атакує». Картина, в якій режисер на славу познущався над блокбастерами, що оповідають про іноземні вторгнення, має успіх. Добрі відгуки преси та успіх у прокаті отримує чергова спільна робота з Джонні Депом – «Сонна Лощина». Збирає непогану касу і фільм, що побачив світ у 2001 році, «Планета Мавп», браком фантазії і вигадки розчарував не тільки прихильників Бертона, але і його самого, про що красномовно свідчить його категорична відмова знімати до неї продовження.

    Відтоді Тім Бертон, по праву вважається одним з найбільш талановитих режисерів тішить шанувальників свого таланту надзвичайно рідко, створивши за останні сім років всього чотири повноцінні картини: «Велика риба», «Труп нареченої», «Чарлі і шоколадна фабрика» і «Свіні Тодд: демон-перукар із Фліт-стріт».

   Автор: Ірина Стельмах

  Фото з Інтернету