Важливе
Революція – це війна між минулим і майбутнім. І майбутнє вже почалося

Революція – це війна між минулим і майбутнім. І майбутнє вже почалося

«Людина найменше схожа на себе, коли вона говорить від свого імені, але
дайте їй маску, і вона розповість всю правду».
Джуліан Ассанж

Кінострічка  «П’ята влада» розкриває перед нами могутність новітніх технологій, які призводять до викривання будь-яких інформаційних засекречених даних. Для людини з минулого століття було би важко повірити в те, як за допомогою такою пристрою, як персональний комп’ютер, ми дізнаємося не просто про події із іншої півкулі, а ще й розшифровуємо цілком таємні дані. Інформатика набирає швидких обертів, хакери, айтішники  творять  чудеса. А всі ці «чудеса» – плід високої інтелектуальності та в певній мірі геніальності.

Тема інтернет-героїв є, звісно, досить актуальною у сучасному кінематографі.

27.03.2014.2

Вже була стрічка про Марка Цукерберга «Соціальна мережа», фільм «Джобс».

У 2013 році дійшла черга до Джуліана Ассанжа, засновника  сервісу WikiLeaks. Оригінальність WikiLeaks у тому, що це не простий собі сайт, в якому працюють копірайтери. Це – база інформації гарячої, засекреченої, сенсаційної. Адже сервіс WikiLeaks призначений для викривання цілком таємних повідомлень та документів задля утвердження справедливості та подолання корупції.

«Колючу» інформацію може прислати до WikiLeaksс кожен, при чому все проходить анонімно.

Так утворюється п’ята влада.

27.03.2014.4

Політичні структури філігранно та професійно роблять свої справи, при цьому деякі аспекти висвітлюються перед населенням, але більшість з них – маскуються. WikiLeaksс стає болячкою американського уряду, адже викриває їхні  недоліки та прогалини. А саме: всю правду про брудну війну із Лівією, корупції у банках та інше.

Це свого роду подолання нечесного бар’єру, який утворився протягом століть між представниками влади та населенням. Два шари суспільства бачать світ під зовсім іншим ракурсом. Люди думають, що в світі все відбувається так, як говорять про це з телеекранів. А за цей час політичні структури із радістю потирають руки і гордяться, як уміло прокрутили ту чи іншу операцію брехні.

Та на заваді цього зухвальства стає влада номер 5, і це є громадянське суспільство.

Фільм «Пята влада» за жанром біографічний. Однак сам Джуліан Ассанж критикує кінострічку, вважаючи її необ’єктивно висвітленою.

27.03.2014.1

«Пята влада»  відомого режисера Кондона знімалася на основі книги самого Домшайт-Берга «Всередині WikiLeaks: Мій час з Джуліаном Ассанжем на найнебезпечнішому веб-сайті у світі».

Домшайт-Берг – співзасновник WikiLeaks, помічник Джуліана Ассанжа. Звісно, у мемуарах Даніеля Домшайт-Берга не забракло суб’єктивізму, що й відбилося на екранах. Джуліан змальований як егоїст та самозакоханий геній, який нікого не хоче слухати, крім себе. Навіть робочою назвою фільму була «Людина, яка продала світ».

Втім, переглядаючи стрічку, найбільшу приязнь та захоплення викликає саме Джуліан. Це неординарна особистість, яку справді деколи важко зрозуміти суспільству. Але це спричинене нічим не іншим, як високим інтелектом та стрімким польотом думки.

Відданість своїй справі  – це велика жертва, яку  здатен принести не кожен пересічний громадянин. Ідея нової боротьби за правду та свободу слова належить саме Джуліану. Це він створив універсальну закодовану, функціонуючу базу даних, прикриваючись стома волонтерами, яких насправді ніколи не було у WikiLeaks. На противагу своєму незграбному, дещо розгубленому колезі Деніелю, Джуліан випромінює впевненість та силу людського характеру. Він стає образом цілісної людини, дарма що із недоліками, і входить в історію та вимагає пошанування.

27.03.2014.3

Кінострічка «П’ята влада» показує перед глядачем цілу низку глобальних проблем людства. Просочування конфіденційної інформації – це не тільки удар по корупційній установі чи дипломатичний скандал, а це ще й трагедії, деколи страждання невинних. Тому, викладаючи інформацію, треба зважати на принцип моральності та завжди перевіряти достовірність даних.

Також творці фільму порушують проблему зради та довіри. Світ сповнений підлості, тому довіряти насамперед треба собі. «Величезний офіс» у голові Джуліана, засновником, працівником, волонтером якого він був одночасно, розтрощує за одну мить його колега – Даніель. У стрічці вдало показано процес зламу бази даних. Здавалося би, просте затирання цифр та букв, а насправді – крах багаторічної роботи: пожежа у громіздкому ньюс- румі, трощення крісел, за якими сидись сотня Джуліанів.

Загалом стрічка «П’ята влада» стала поштовхом до усвідомлення простим народом того, що саме він здатен стати центром влади, і головне – подолати будь-який страх перед вищими структурами.

Інформаційна революція – це перехід до вільного, демократичного, хороброго суспільства. І воно усвідомлює свою могутність вже сьогодні. Адже «хоробрість є заразна».

Автор: Катерина Воронова