Важливе
Лови момент

Лови момент

Можливість залишити спогад в часі – зараз цим не здивуєш. Якась секунда й усмішка мами, теплий вечір серед друзів чи просто краєвид, який хочеш забрати з собою вже збережений на твоїй фотокамері. Напевно це одне з тих універсальних занять, яке під силу кожному. Немає різниці чи ти тримаєш в руках камеру вже кілька років і займаєшся цим професійно чи використовуєш «мильничку», чи для тебе важливим є процес або ж результат.

Зараз фотографування перетворилося на певну потреба чи навіть залежність. Всім відомий «Instagram» змушує своїх користувачів  знімати все – від початку дня, коли ти тільки прокинувся й подивився в дзеркало до його завершення з усіма важливими і не важливими (що буває набагато частіше) подіями.

Але якщо подивитися на світлини як не спосіб відображення вашого розпорядку дня та меню, а як на справжнє мистецтво? Або навіть не обмежувати себе та зрозуміти, що сьогодні фотографія – це і мистецтво, і хобі, і параноя.

Фото та розвиток особистості.

hgla5yK9M84

Усім відомий журнал «National geografic» на своїх сторінках поміщає не просто фотографії, а цілі історії «однієї миті». Напевно кожний бодай щось та й чув про фото «Афганська дівчинка», погляд цієї дівчинки-підлітка – це саме той впійманий момент, яким захоплюються вже кілька десятків років. Це фото стало символом проблем біженців для усього західного світу. На сторінках журналу поміщають лише винятково унікальні світлини, які передають усю атмосферу місця, де побував фотограф з його найяскравішими героями та історіями.

Фото та глянець.

gz73w8Lz-wg (1)

«Vogue», «Hasper’s Bazaar», «Esquier»  та багато інших журналів не можуть обійтися без фотоілюстрацій. Та й чи могли б так просто редактори зацікавити аудиторію без фотосесій кумирів, фотозвітів з модних показів і луків відомих моделей. Глянцеві журнали найчастіше зосереджують свою увагу саме на фотоматеріалах, які займають велику площу таких видань. І якщо здається, що такі фото аж ніяк мистецтвом назвати не можна, а швидше рекламою, то в більшості випадків хочеться погодитися, але не тоді, коли мова заходить про Енні Лейбовиц. Це той фотограф заради якого зірки залишають все тільки б попрацювати з Енні Лейбовиц. І не важливо «Rolling stone», зі своїми рокерами, чи «Vogue», з високою модою – образи цього фотографа завжди неймовірні. Цікавим є те, що саме Енні Лейбовиц зробила останню фотографію Джона Ленона, фотосесія якого проходила саме за кілька годин до його смерті.

Фото та мейнстрім.

NlwLLnxTL-s

Якщо й вам дуже подобається знімати все довкола: вашу їжу, вас в дзеркалі, вашого кота, то цього варто повчитися в Мурада Османа, який робить майже те саме, але водночас оригінально та цікаво.

Його серія фотографії «Слідуй за мною», які він викладай на тому ж «Instagram» набули шаленої популярності. А секрет успіху в двох «інгредієнтах»: подорожі та красила дівчина. Мандруючи Мурад фотографує свою обраницю із-за спини, тримаючи її руку, хоча сам ні на одному фото не присутній. І це справді захоплює мільйони його шанувальників.

Автор: Олена Басараб