Важливе
Зелений шепіт М. Найта Ш’ямалана

Зелений шепіт М. Найта Ш’ямалана

У 2012 році за версією преси, деяких екстрасенсів і пересічних людей мав прийти обіцяний кінець світу. Тож не дивно, що всі уявляли яким буде цей фінал. Фільми-катастрофи зривали мільйонні касові збори й отримували безліч схвальних відгуків від глядачів.

Кінця світу не настало, а стрічки про нього завжди були на піку популярності. Загибель Землі кожен режисер уявляв по своєму: хтось від мерзлоти («Післязавтра», реж. Роланд Еммеріх, 2004 р.), інший від зомбі-вірусу («Я-легенда», реж. Френсіс Лоуренс, 2007 р.), а дехто від землетрусів й повені («2012», реж. Роланд Еммеріх, 2009 р.).

Усі названі вище кінофільми хоч і мають різні сюжети, але в дечому вони подібні. Ще один льодовиковий період, повені й пожежі або віруси. А якщо уявити собі усе це по-іншому? Що як природні катаклізми й мутації вірусів прибрати?

Уявіть собі: парк, тихий і сонячний день, ви на прогулянці…але раптом починають гинути люди. І вони не просто гинуть, а десятками і як за ланцюжком вчиняють самогубства. Терористи? Але який сенс губити людей навіть у маленьких містечках?

Режисер стрічки «Явище» знятої у 2008 році М. Найт Ш’ямалан вдався до дещо неординарного трактування кінця світу. Якщо інші зняті фільми, у більшості уявляють останній день Землі у природних катастрофах, то   М. Найт Ш’ямалан розірвав усі стереотипи своїм баченням.

Так, не сказати, що кінокартина сповнена спецефектами, яскрава й із безліччю динамічних ситуацій, порівнюючи з іншими фільмами цього жанру. Багато глядачів лишилися незадоволеними від перегляду, але немала кількість інших – вражені від побаченого. Звісно, що спецефекти грають дуже важливу роль на сприйняття людиною побаченого, але хіба їх відсутність й реальність фільму не створюють моторошного відчуття невідворотності подій?

Як і більшість фільмів «Явище» має свої недоліки й переваги. Окрім вищесказаних мінусів, можна додати ще один – трохи затягнуті сцени, де багато балачок і всі дізнаються тільки про масові самогубства в певних районах країни. Але найкраще у кінофільмі – нестандартний сюжет (незважаючи на натягнутість). Що ж стало причиною гибелі скількох людей? Елементарно – природа почала розставляти крапки над і.

Загалом сюжет можна поділити на дві частини:

  • перша і основна – боротьба природи із людиною й намагання виявити причину самогубств;
  • друга – намагання Еліота (Марк Волберг), Альми (Зоуї Дешанел) й Джес (Ашлін Санчез) вижити під час цієї катастрофи.

Ви задумувались про сучасну екологію планети, стан довкілля, кількість шкідливих викидів і його згубного впливу на природу? Серед вчених існує теорія про спілкування рослин між собою. На сайті «Елементи науки» колись було опублікована стаття, в якій писалось про те, що рослина, яка має пошкодження від тварин, виділяє у повітря етилен і для сусідніх рослин ця речовина є сигналом тривоги, тоді флора починає виділяти отруйні речовини для захисту від поїдання. Саме це твердження лягло в основу фільму. Неочікувано, правда? Але хіба така гіпотеза не має права на існування? Можливо варто вже зараз задуматись про чистоту планети, екологію й дбати про природу, аби не вступити із нею у війну?

Автор: Яна Русіна

Фото з Інтернету